Hakkımızda

Hakkımızda

Şirketimiz Hakkında

SONO Yazılım A.Ş., 2015 yılındaki kuruluşundan bu yana yurtiçi ve yurtdışında yazılım danışmanlığı hizmeti veren, danışmanlığını verdiği son teknolojileri kullanarak çeşitli alanlarda kamu kurumları, kitler, belediyeler, üniversiteler ve özel sektör için ilgili kanun ve standartlar ile tam uyumlu yazılımlar üreten bir yazılım firmasıdır.

Yazılım geliştirme faaliyetlerinin dışında yapay zeka, makine öğrenimi, tavsiye sistemleri, doğal dil işleme ve ses tanıma sistemleri konularında da alan uzmanlıklarına sahip deneyimli ekibi ile SONO Yazılım birçok KOSGEB ve Tübitak AR-GE projesini de tamamlamıştır.

Çalışmalarımız Hakkında

2014 yılında geliştirdiği Niyeo adındaki e-ticaret platformu ile çalışmalarına başlayan SONO Yazılım, kısa sürede kullandığı son teknolojiler konusunda yurtiçi ve yurtdışında danışmanlık hizmeti vermeye ve buna paralel olarakta bulut tabanlı mobil projeler de geliştirmeye başladı.

2016 yılında, Türkiye İç Kontrol Enstitüsü görevini de yürüten Rehber Grup  ile birlikte çalışarak, mevcut kurumsal yönetim sistemlerinin Java ve Java teknolojileri ile geliştirmesi konusunda çalışmalarına devam eden SONO Yazılım, deneyimli ekibi ile kısa sürede bu projeyi de tam başarı ile tamamlamıştır ve birçok kamu kurum ve kuruluşuna satışı gerçekleştirilmiş, kabullerini almıştır.

2018 yılında, Rehber Grup için geliştirdiği KIOS v2 adındaki Java tabanlı yeni versiyonunun ve eski KIOS versiyonunun tüm haklarını satın alan SONO Yazılım, artık sadece danışmanlık işlerine yönelen Türkiye İç Kontrol Enstitüsü’nün teknik/yazılım altyapı sağlayıcısı olarak çalışmaya başlamıştır.

Mevcut çalışmalar devam ederken, hali hazırda birçok kamu kurum ve kuruluşlarında, KIT’lerde, üniversitelerde, belediyelerde, holding’de çalışan ve kendini kanıtlamış olan yeni KIOS v2 yazılımına SONİK adını vermiş ve bu projeyi daha da geliştirerek “SONO KYS – Kurumsal Yönetim Sistemleri” adı altında bir kurumun ihtiyacı olabilecek tüm yazılımsal altyapıyı kurabilmek için çalışmalarına başlamıştır.

Bu çalışmaların meyvesi olarak, kendisinden önceki SONİK İç Kontrol ve Risk Yönetimi sistemi ile ve birbirileri ile tam entegre olarak çalışan önce SONİS Stratejik Plan, sonra da SONİD İç Denetim, SONİV Veri Envanteri, SONİT Proje Takip ve SONAT Proje Takip sistemlerini geliştirmiştir. Geliştirdiği bu sistemler de birçok kurumda kullanılmaya başlanmış ve diğer tüm sistemleri gibi sürekli olarak geliştirilmeye de devam edilmektedir.

2019 yılında, bir fabrika ile ortak işbirliği sonucunda fabrika otomasyonu projesine de başlayan SONO Yazılım, 2021 yılı itibariyle de bu projeyi de tamamlamayı planlamaktadır.

Devam eden Kurumsal Yönetim Sistemleri ve fabrika otomasyonu hizmetlerine ek olarak, son 2015 yılından beri Amerika, İtalya ve Portekiz dahil olmak üzere toplam 7 ülkeye yazılım danışmanlığı hizmeti de veren SONO Yazılım, sahip olduğu nitelikli iş gücü sayesinde, mevcut projelerine paralel olarak birçok Tübitak ve Kosgeb projesi de tamamlamış ve halen yeni projeler üzerinde de çalışmaktadır.